Wczoraj miałem przyjemność poprowadzić prezentacje o obsłudze stref czasowych w języku Java i w popularnych bazach danych na konferencji 4Developers w hotelu Gromada w Warszawie.
Prezentacja “Strefy czasowe w Javie i bazach danych” na konferencji 4Developers
Specyfika tej jednodniowej konferencji była taka, że było do wyboru bardzo dużo ścieżek z rożnych dziedzin programistycznych (nie tylko Java ;-)), więc statystycznie na każdej prezentacji nie mogło być tłumów. Także i moja prezentacja miała dosyć kameralny charakter ale miałem wrażenie udało mi się zainteresować słuchaczy.
Gdyby kogoś zainteresowała treść tego wykładu, to jest ona dostępna w formie artykułu w miesięczniku Software Developer’s Journal ze stycznia tego roku.
Jednak z punktu widzenia uczestnika konferencji było to dosyć uciążliwe, bo wiele interesujących wykładów czy warsztatów mogło odbywać się jednocześnie i trzeba było z czegoś rezygnować…
Prezentacja “Strefy czasowe w Javie i bazach danych” na konferencji 4Developers
Nasza firma miała na konferencji stoisko. Mój kolega oraz koleżanki opowiadali na nim o naszych ofertach pracy – z tego co zauważyłem to spotykały się ze sporym zainteresowaniem ale w czasie rozmów okazywało się że dużo osób na konferencji jest spoza Warszawy i żałowali że nie mamy oddziałów w innych miastach… Ponadto prezentowaliśmy nasz najnowszy produkt Vertabelo (narzędzie do tworzenia modeli baz danych przez przeglądarkę WWW), co spotkało się z dużym zainteresowaniem odwiedzających. Fajnie było posłuchać “żywych użytkowników” (oczywiście potencjalnych) i posłuchać o ich problemach i oczekiwaniach – tego typu doświadczenie jest dużo ważniejsze niż kontakty “internetowe”.
Stoisko firmy e-point S.A. na konferencji 4Developers
Prezentacja “Strefy czasowe w Javie i bazach danych” na konferencji 4Developers
Wczoraj miałem przyjemność poprowadzić prezentacje o obsłudze stref czasowych w języku Java i w popularnych bazach danych na konferencji 4Developers w hotelu Gromada w Warszawie.
Specyfika tej jednodniowej konferencji była taka, że było do wyboru bardzo dużo ścieżek z rożnych dziedzin programistycznych (nie tylko Java ;-)), więc statystycznie na każdej prezentacji nie mogło być tłumów. Także i moja prezentacja miała dosyć kameralny charakter ale miałem wrażenie udało mi się zainteresować słuchaczy.
Gdyby kogoś zainteresowała treść tego wykładu, to jest ona dostępna w formie artykułu w miesięczniku Software Developer’s Journal ze stycznia tego roku.
Jednak z punktu widzenia uczestnika konferencji było to dosyć uciążliwe, bo wiele interesujących wykładów czy warsztatów mogło odbywać się jednocześnie i trzeba było z czegoś rezygnować…
Nasza firma miała na konferencji stoisko. Mój kolega oraz koleżanki opowiadali na nim o naszych ofertach pracy – z tego co zauważyłem to spotykały się ze sporym zainteresowaniem ale w czasie rozmów okazywało się że dużo osób na konferencji jest spoza Warszawy i żałowali że nie mamy oddziałów w innych miastach… Ponadto prezentowaliśmy nasz najnowszy produkt Vertabelo (narzędzie do tworzenia modeli baz danych przez przeglądarkę WWW), co spotkało się z dużym zainteresowaniem odwiedzających. Fajnie było posłuchać “żywych użytkowników” (oczywiście potencjalnych) i posłuchać o ich problemach i oczekiwaniach – tego typu doświadczenie jest dużo ważniejsze niż kontakty “internetowe”.
Archiwa
Kategorie
Ostatnie posty
AsciiDoctor – dokumentacja techniczna “na poważnie”
25 września 2022Podsumowanie kursu “Droga Nowoczesnego Architekta”
16 stycznia 2021Recenzja książki “Projekt Feniks”
21 sierpnia 2020Kalendarz